3 kwietnia, piątek
W piątek 3 kwietnia w godz. 19.30-21.00 procesję organizuje Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie. Trasa Piastowska – Regulska – II Armii Wojska Polskiego – Kompanii „Kordian” - Regulska
Sprawdźcie też:
ZTM zapowiada, że w przypadku długotrwałego zablokowania przejazdu ulicami Regulską i Kompanii „Kordian” autobusy linii 178, 191 i 207 skierowane zostaną na trasy objazdowe.
Centralna Droga Krzyżowa
Centralna Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Warszawy w piątek w godz. 20.00-22:00. Marsz, w którym udział weźmie zapewne kilka tysięcy osób rozpocznie się pod Kościołem św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Trasa procesji będzie wiodła ulicami: ul. Miodowa – ul. Senatorska – pl. Teatralny – ul. Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – ul. Tokarzewskiego -Karaszewicza – ul. Krakowskie Przedmieście.
W związku linie autobusowe będą skierowane na trasy objazdowe:
111 w obu kierunkach:
od skrzyżowania Królewska/ Krakowskie Przedmieście: Królewska – Marszałkowska–
pl. Bankowy i dalej swoją trasą.
116, 503, 518 w kierunku Chomiczówka, Konwiktorska, Nowodwory:
od skrzyżowania Królewska / Krakowskie Przedmieście: Królewska- Marszałkowska –
pl. Bankowy – Andersa - Świętojerska– Bonifraterska i dalej swoimi trasami,
w kierunku Wilanów, Natolin Płn., Dw. Centralny:
od skrzyżowania Miodowa / Kapucyńska: Kapucyńska – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska- Królewska– Krakowskie Przedmieście i dalej swoimi trasami.
128, 175 w kierunku Pl. Piłsudskiego:
od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście / Królewska: Królewska – pl. Grzybowski – Twarda – Emilii Plater- zawrotka na wysokości ul. Siennej – Emilii Plater – EMILII PLATER 02,
w kierunku Szczęśliwice, Lotnisko Chopina:
EMILII PLATER 02 – Emilii Plater – Twarda – pl. Grzybowski– Królewska– Krakowskie Przedmieście i dalej swoimi trasami.
178 w kierunku PKP Ursus:
od skrzyżowania Miodowa / Kapucyńska: Kapucyńska – al. Solidarności – pl. Bankowy -Marszałkowska – Świętokrzyska i dalej swoją trasą.
w kierunku Konwiktorska:
od skrzyżowania Marszałkowska / Świętokrzyska: Świętokrzyska - Marszałkowska –
pl. Bankowy – Andersa- Świętojerska – Bonifraterska i dalej swoją trasą.
180 w kierunku Chomiczówka:
od skrzyżowania Królewska / Krakowskie Przedmieście: Królewska- Marszałkowska –
pl. Bankowy – Andersa – Nowolipki - Zamenhofa– Anielewicza i dalej swoją trasą,
w kierunku Wilanów:
od skrzyżowania Miodowa / Kapucyńska: Kapucyńska – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska - Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą.
222 w kierunku Bielańska:
od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście / Królewska: Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa- Muranowska- zawrotka na skrzyżowaniu Muranowska / Bonifraterska – MURANOWSKA 10,
w kierunku Spartańska:
MURANOWSKA 10 – Muranowska – Andersa – pl. Bankowy – Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą.
ZTM dodane, że po przywróceniu dla ruchu ciągu ulic: pl. Piłsudskiego – Moliera – Senatorska autobusy będą kierowane na trasy objazdowe:
116, 178, 180, 503, 518 w kierunku Chomiczówka, Konwiktorska, Nowodwory:
od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/ Królewska: Królewska – pl. Piłsudskiego – Moliera - Senatorska – Miodowa i dalej swoimi trasami,
w kierunku Wilanów, PKP Ursus, Natolin Płn., Dw. Centralny:
od skrzyżowania Miodowa / Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego - Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoimi trasami.
128, 175 tylko w kierunku Szczęśliwice, Lotnisko Chopina:
od skrzyżowania Moliera/ Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego - Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoimi trasami.
222 w kierunku Bielańska:
od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/ Królewska: Królewska – pl. Piłsudskiego – Moliera - Senatorska – pl. Bankowy i dalej swoją trasą,
w kierunku Spartańska:
od Bielańska / Senatorska / Wierzbowa: Wierzbowa – pl. Piłsudskiego - Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą.
4 kwietnia, sobota
Tego dnia w godzinach 20.20-21.30 odbędzie się procesja parafii Katedry Polowej Wojska Polskiego pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Starym Mieście. Trasa procesji: ul. Miodowa – ul. Kapitulna – ul. Podwale – ul. Kilińskiego – ul. Długa.
ZTM informuje, że w przypadku braku możliwości przejazdu ulicą Miodową (na odcinku od ul. Długiej do ul. Kapitulnej) niżej wymienione linie autobusowe zostaną skierowane na trasy objazdowe:
116, 178, 503 i 518 w kierunku Chomiczówka, Konwiktorska, Nowodwory
od skrzyżowania ulic Moliera/Senatorska: Senatorska – pl. Bankowy – Andersa - Świętojerska - Bonifraterska i dalej swoimi trasami,
w kierunku Wilanów, PKP Ursus, Natolin Płn., Dw. Centralny:
od skrzyżowania ulic Bonifraterska/ Świętojerska: Świętojerska – Andersa – pl. Bankowy - Senatorska - Wierzbowa i dalej swoimi trasami,
180 w kierunku Chomiczówka:
od skrzyżowania ulic Moliera/Senatorska ulicami: Senatorska – pl. Bankowy – Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza i dalej swoją trasą,
w kierunku Wilanów:
od skrzyżowania ulic Anielewicza / Andersa ulicami: Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Wierzbowa i dalej swoją trasą.
5 kwietnia, niedziela
W godz. 6.00-7.00 procesję organizuje parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Śródmieściu. Trasa procesji prowadzi wokół pl. Zbawiciela.
- W przypadku długotrwałego zablokowania przejazdu przez pl. Zbawiciela tramwaje linii 4, 10, 15, 17 i 35 kierowane będą na trasy objazdowe przebiegające najbliższymi przejezdnymi ciągami sieci tramwajowej - informuje ZTM.
W godz. 6.00-7.00 procesję organizuje parafia Matki Bożej z Lourdes na Pradze Północ. Tutaj trasa procesji wiedzie ulicami: ul. Równa – ul. Szwedzka – ul. Wileńska – ul. Czynszowa – ul. Stalowa –
ul. Szwedzka – ul. Równa.
Z kolei w godzinach 6.00-6.30 na procesję zaprasza parafia NMP Matki Kościoła - Wierzbno (al. Niepodległości / ul. Domaniewska). Trasa procesji: Domaniewska – Abramowskiego – al. Niepodległości - Domaniewska
Tutaj, w przypadku długotrwałego zablokowania przejazdu, autobusy linii 174 mogą wyjechać na trasę objazdową:
174 w obu kierunkach:
od skrzyżowania al. Niepodległości / Domaniewska: al. Niepodległości – al. Wilanowska – Modzelewskiego i dalej swoją trasą.
Po zamknięciu dla ruchu również al. Niepodległości (jezdnia zachodnia):
w kierunku Bokserska:
od skrzyżowania al. Niepodległości / Woronicza: Woronicza - Puławska – al. Wilanowska – Modzelewskiego i dalej swoją trasą,
w kierunku Ronda ONZ:
od skrzyżowania Modzelewskiego / al. Wilanowska: al. Wilanowska – al. Niepodległości
i dalej swoją trasą
W godz. 6.00-6.30 procesję organizuje parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Powiśle (ul. Tamka / ul. Elektryczna). Trasa procesji: Tamka – Elektryczna – Zajęcza – Dobra – Tamka.
W godz. 6.00-7.00 odbędzie się procesja parafii św. Józefa – Ursus (Cierlicka / Rynkowa). Trasa procesji: Cierlicka - Plutonu Torpedy - Sosnkowskiego - Kościuszki
W godz. 7.00-7.30 – procesja parafii NMP Królowej Wyznawców –Siekierki (Gościniec/Gwintowa). Trasa procesji: Gościniec – Gwintowa.
Autobusy linii 167 mogą czekać objazdy w obu kierunkach: od skrzyżowania Gościniec/ Polska: Polska - Antoniewska - Augustówka - EC SIEKIERKI.
Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?